cocugumla-dogadayiz-yetiskinlere-ve-ebeveynlere-kitap-onerileri

Çocuğumla Doğadayız

Merhaba,


Şimdi size çok çok önemli, çok çok değerli bir kitaptan bahsedeceğim. Bu kitap, çocuğunuza okuyacağınız bir hikaye kitabı değil, "Çocuğumla Doğadayız" gitgide doğadan, doğaldan, yeşilden, temiz havadan, börtü böcekten, ağaçlardan uzaklaşan çocuklarımızı nasıl olup da "doğayla iç içe yetiştirebiliriz"i anlatıyor. Üstelik öyle çok zorlanacağınız, alın sırt çantalarınızı hafta sonu dağlara tırmanın, kamp yapın, her gün ormana gidin gibi her zaman çok mümkün olan şeyler demiyor... Kapınızın önünden, mahallenizdeki ufacık bir parktan, en yakınınızdaki yeşil alandan kısacası etrafımızda doğadan kalandan ne çıkartabiliriz, çocuklarımızı nasıl topraklayabiliriz bunu anlatıyor...


Zamane çocukları çeşitli sebeplerle ( hasta olur kaygısı, güvenlik önlemi, zamansızlık vb) evlerde fanus hayatı yaşıyor, ağaçları, hayvanları kitaplardan tanıyor rast geldiğinde ise dokunmaya korkuyor... İşte bu yüzden, sizin gibi mahallede sokakta parkta tüm gün oynayıp koşturamayan çocuğunuz için belki de bir çıkış yolu bu kitap. İçinde Her mevsime özel hem bilgilendirici, hem oyun önerileri var. Tüm ebeveynlere, özellikle büyük şehirlerde yaşayanlara tavsiyemdir ! Elma Yayınevi´nden çıkan kitabın yazarı Nuran Kansu.


Kitabın Tanıtımı / Elma Yayınevi :

“İçeride hiç çocuk kalmasın, onları açık havaya çıkarın, hem de bugün, ŞİMDİ!”
Öğrenmekten zevk alan, heyecan duyan, meraklı, araştırmacı, gözlem yapan, çözümler üretebilen, tüm zekâ alanlarını aktif şekilde kullanabilen, sağlıklı, yaratıcı, stressiz, mutlu, çevre ve doğaya önem veren çocuklar yetiştirmek için haydi birlikte açık havaya çıkalım. Çocuklarımızın doğayla ilgili benzersiz deneyimler edinmelerini sağlayalım. Araştırmalar, açık havada oynama şansı verilen çocukların fiziksel açıdan daha gelişkin, hayal gücü daha kuvvetli, daha yaratıcı ve işbirliğine daha yatkın çocuklar olduğunu ortaya koyuyor. Unutmayın ki, çocukların doğaya olduğu kadar doğanın da çocuklara ihtiyacı var. Çocuklar küçük yaşlarda doğayla bağ kurmaz, doğayı tanımaz, sevmezlerse gelecekte doğayla ilgili sorunlarla kim ilgilenecek? Nesli tükenmekte olan hayvan ve bitkiler, küresel ısınma, çevre ve doğa kirliliği ile kim mücadele edecek?
Anne-baba olarak çocuğunuzla açık havaya çıkmak istiyor ama nereye gideceğinizi, nereden başlayacağınızı ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, Çocuğumla Doğadayız, size nereden başlayacağınız ve neler yapabileceğiniz konusunda rehber olacak. Siz yeter ki meraklı ve istekli olun. Eğitimci ve danışman Nuran Kansu’nun birikim ve deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığı bu kitapta çocuğunuzun ilgisini doğaya çekecek, kolay uygulanan, eğlenceli ve aynı zamanda tüm zekâ alanlarının kullanılmasını sağlayan etkinlikler bulacaksınız. Bu kitaptaki tüm doğa etkinlikleri okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara uygun olarak tasarlandı ve hayata geçirildi.

www.cocugumladogadayiz.com internet sitesine de göz atmayı unutmayın !